Ukraina w centrum Lublina

UWCL

Festiwal „Ukraina w centrum Lublina”

jest to cykliczny festiwal, który już na stałe zagościł do Lublina. Jest to przegląd współczesnej kultury ukraińskiej w przeróżnych odsłonach. Pod czas koncertów muzycznych chcemy zaprezentować różnorodne style i interpretacje, nowe i ciekawe projekty znanych na Ukrainie formacji. Przedstawienia teatralne i udział aktorów ma stać się niespodzianką w naszym festiwalu rozmaitości. Przegląd filmów, wystawa fotograficzna, warsztaty artystyczne – są to już tradycyjne elementy, których nie zabraknie i w tym roku. Korzystając z udanego doświadczenia współpracy ze szkołami, chcemy na stale włączyć element edukacyjny do programu, więc konkurs wiedzy o Ukrainie i gra miejska dla uczniów dobrze pasuje do zakładanych celów. Planujemy również rozgrywki i wycieczkę po miejscach związanych z Ukrainą w Lublinie. Chcemy również zaprosić lublinian na wieczór z udziałem znanej postaci ukraińskiego życia literackiego.

Festiwal "Ukraina w Centrum Lublina" XVI edycja

Przyjaciele! Z radością przedstawiamy Państwu program tegorocznej edycji festiwalu „Ukraina w Centrum Lublina”. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji! Od koncertów, przez spotkania, aż po inspirujące warsztaty.

To będzie tydzień pełen kultury, muzyki i wzajemnych inspiracji. Niezależnie od tego, czy jesteście pasjonatami kultury ukraińskiej, czy po prostu chcecie spędzić czas w ciekawy sposób – ten festiwal jest dla Was!

Zaplanujcie swój czas i dołączcie do nas od 13 do 19 listopada. 

Czekamy na każdego z Was z otwartymi sercami. Bądźcie z nami i świętujcie razem z nami magię ukraińskiej kultury w samym sercu Lublina.
Zachęcamy do udziału! Dajcie nam znać w komentarzach, na które wydarzenia się wybieracie. Do zobaczenia! 

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin, Centrum Mieroszewskiego oraz Ambasady Ukrainy w Rzeczpospolitej Polskiej.
Partnerzy: Studio im. Budki Suflera, SP nr 34 im. Kornela Makuszewskiego, XXIX LO, Warsztaty Kultury, Fundacja Efekt dziecka, Kultura Enter, Fundacja Puls Polska.

Wesprzyj Fundację

Aby wesprzeć działania fundacji wpłać na konto lub za pomocą zrzutka .pl

Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza
Al. Warszawska 71, 20-803 Lublin

Pekao S.A. o. Lublin

PL 03124025001111001111839062 PLN
PL 54124025001978001111839802 EUR
PL 03124025001787001111839600 USD

SWIFT: PKOPPLPW
Tytuł: Razem z Ukrainą/Together with Ukraine